środa, 4 listopada 2020

Zaborek - uroczysko

 Pensjonat "Uroczysko Zaborek"

 

Pensjonat "Uroczysko Zaborek" to miejsce z duszą, esencja nadbużańskiego Podlasia, pensjonat z klimatem staroświeckiego zaścianka. Kompleks zabytkowej drewnianej architektury, odnowionej, przystosowanej do celów hotelowo-szkoleniowych w trzygwiazdkowym standardzie, dysponujący miejscami noclegowymi.

 

Położony na uboczu, nad malowniczym zalewem, na terenie Parku Krajobrazowego "Podlaski Przełom Bugu", o każdej porze roku daje swoim gościom poczucie spokoju, przywołuje wspomnienia, zachwyca urodą otaczającego go pejzażu i urokiem przytulnych stylowych wnętrz.

 

Goście mogą zamieszkać w autentycznych, pieczołowicie odnowionych obiektach z XIX w.: Starej Plebanii z 1888 roku, Bielonym Dworku pamiętającym czasy powstania styczniowego, leśniczówce, klimatycznym Zaścianku z 1862r., zabytkowym wiatraku "Koźlaku" z 1923r. oraz z drewnianego kościółka, który został przeniesiony z Choroszczynki, natomiast jego wnętrzna dekorował Bazyli Albiczuk. Koścół posiada elementy stylu zakopiańskiego, usytuowany na podmurówce, konstrukcji zrębowej, oszalowany, jednonawowy, z węższym zamkniętym trójbocznie prezbiterium ujętym prostokątnymi zakrystią i skarbcem. Wieża kościoła jest dwukondygnacyjna, w drugiej kondygnacji znajduje się ganek wsparty na słupach.

 

 Na ponad 70 hektarowym obszarze Goście mogą skorzystać z wielu atrakcji urozmaicających pobyt, a w restauracji skosztować tradycyjnych dań polskich i podlaskich przysmaków.

 

Pensjonat „Uroczysko Zaborek” został wyróżniony w wielu konkursach, między innymi Hity Turystyki Wiejskiej, Marka Lubelskie czy EDEN – gdzie Zaborek znalazł się w piątce wyróżnionych w Konkursie na Najlepszą Europejską Destynację Turystyczną 2013 r.(źródło: Zaborek)

 

Warto zobaczyć w okolicy

 

Janów Podlaski – Stadnina Koni z 1917r. w Wygodzie

Gnojno – Podlaski Przełom Bugu

Konstantynów – zespół pałacowo- parkowy z XVIII w.

Leśna Podlaska – Sanktuarium maryjne

Stary Pawłów – drewniana cerkiew św. Mikołaja

Grabarka – Święta Góra Prawosławia

Stary Bubel – drewniana dzwonnica i kościół św. Jana Ewangelisty

Bukowice – drewniana kaplica Niepokalanego Poczęcia NMP

Klonownica Duża – drewniana dzwonnica



Tekst i zdjecie:

http://drewniana-architektura.bialapodlaska.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz